Практичний психолог - Гайдиш Валентина Анатоліївна
Гарячі лінії
Психологічна підтримка Гаряча лінія безоплатної психологічної допомоги від Національної психологічної асоціації Аудіо та відеоконсультації. 0 800 100 102 ( щодня з 10.00 до 20.00)
Благодійний фонд «Голоси дітей»
Психологічна підтримка батьків та дітей під час війни Безкоштовна телефонна лінія психологічної підтримки для дітей та батьків:
0 800 210 106( з 9.00 до 20.00) Телеграм, вайбер, WhatsApp: + 38 099 198 57 95
Онлайн-платформи та проєкти психологічної допомоги українцям
Онлайн-платформа «Розкажи мені»
Анкета для заявки – tellme.com.ua
Соціальний проєкт «Разом» razom.live
Проєкт «PsyHelpUA» psyhelp.info
Інтернет-платформа «Хаб стійкості» Психологічна допомога постраждалим від війни:
resiliencehub.com.ua
Психологічна допомога та підтримка під час війни
Війна виснажує нас фізично та психологічно. Попри те, що наша психіка здатна адаптуватися під будь-які складнощі, кожен день бойових дій у рідній країні пережити надзвичайно складно. У цей непростий час варто підтримувати себе, рідних та близьких. Це життєво необхідно для того, щоб зберегти здоров’я – фізичне та психологічне.
Психологія воєнного часу
Під час воєнних дій війна оселяється всередині кожного з нас. Настрій людей у цей непростий час дуже важливий, адже від нього залежать настрої в тилу та підтримка наших захисників. Під час війни настрій населення постійно змінюється – від оптимізму та натхнення до страху та паніки. Коли стається щось жахливе, люди діють по програмі виживання. Вони діють швидко та планують своє життя лише на кілька годин. Після того, як шок проходить та повертаються базові емоції, людина може піти у страх та відчай, або ж відчути сильну ейфорію. Втім, ейфорія не може тривати довго, адже ресурси психіки обмежені, тому настрій поступово починає погіршуватися. Якщо ви знаєте про коливання настрою та циклічність цих коливань, вам простіше буде переживати емоційні ями, під час яких особливо гостро відчувається страх та відчай.
Як допомогти собі?
Щоб допомагати своїм близьким та країні, важливо самому залишатися в ресурсі. Щоб зберігати життєву енергію, вам необхідно: достатньо спати (якщо треба, приймаємо заспокійливе), п’ємо воду, робимо паузи від новин, відкидаємо жаль за втраченим майном, ми обов’язково все відбудуємо, не перестаємо мріяти й планувати, що зробимо після війни, знижуємо стрес обіймами та гумором, взаємодіємо з тваринами, підтримуємо близьких словами «Я тебе люблю».